Z okazji Światowych Dni Wody PWiK „NYSA” Sp. z o.o. w Zgorzelcu
zaprasza do udziału w wyjątkowym wyzwaniu literackim:
„Wodę szanuję, żadnej kropli nie marnuję”
– ODA DO WODY
Czy Wasza klasa potrafi wspólnie stworzyć dzieło, które zachwyci świat?
Cel konkursu
Szukamy najbardziej pomysłowej, wzruszającej lub zabawnej Ody do Wody.
Chcemy, abyście wspólnymi siłami wychwalili życiodajną moc wody i pokazali, dlaczego każdy z nas powinien o nią dbać.
Zadanie konkursowe
Zadaniem klasy jest napisanie wspólnego wiersza – Ody do Wody.
Utwór powinien podkreślać znaczenie wody w naszym życiu.
Musi zawierać hasło konkursowe: „Wodę szanuję, żadnej kropli nie marnuję”
Forma jest dowolna: może to być tekst poważny i uroczysty lub rymowany i pełen humoru.
Kategorie konkursowe
Konkurs skierowany jest do wszystkich klas szkoły podstawowej znajdującej się na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec i Gminy Zgorzelec w następujących kategoriach wiekowych:
I grupa – klasy I – III
II grupa – klasy IV – VIII
Co oceniamy?
- Kreatywność: nieszablonowe podejście do tematu.
- Przekaz ekologiczny: jak bardzo zachęcacie do oszczędzania wody.
- Współpracę: siłę wspólnego głosu Waszej klasy.
- Format: plik tekstowy lub odręcznie napisany i ozdobiony arkusz
Termin składania prac i rozstrzygnięcie konkursu
Prace można składać od do 4 maja 2026 roku na adres: konkurs@pwik.zgorzelec.pl lub do siedziby firmy przy ul. Bohaterów Getta 1 a w Zgorzelcu.
Uroczyste poinformowanie o wynikach konkursu nastąpi 12 czerwca 2026 roku na zorganizowanym wydarzeniu poświęconemu wodzie w Zakładzie Uzdatniania Wody, na który zaprosimy klasy, które zostaną nagrodzone. Podczas wydarzenia zaplanowano szereg atrakcji, konkursów promujących potrzebę oszczędzania wody oraz pyszny poczęstunek. Gwarantujemy świetną naukę przez zabawę.
Nagrody dla całej klasy:
- Za zajęcie I miejsca dla każdej grupy wiekowej – dofinansowanie do wspólnego wyjścia do kina
- Za zajęcie II i III miejsca dla każdej grupy wiekowej – nagrody w postaci gadżetów.
Liczy się praca zespołowa – zaangażujcie wszystkich uczniów do burzy mózgów!

