Nowe samochody do zadań specjalnych

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „NYSA” Sp. z o.o. w Zgorzelcu  po zakupie w 2015 roku Fiata Ducato, a w 2016 roku Volkswagena Caddy, w lipcu 2017 roku zakupiło nowy samochód brygadowy Volkswagen T6. Auto zastąpiło eksploatowanego od 17 lat Lublina III Furgon, który służył brygadzie obsługującej stacje uzdatniania wody oraz przepompownie i sieci na terenie rozległej gminy Zgorzelec. Nowy Volkswagen T6 został zaopatrzony w napęd na cztery koła, podwyższone zawieszenie oraz utwardzone amortyzatory, aby sprostać wymaganiom pracy w terenie i bezawaryjnym dotarciu do trudno dostępnych miejsc na terenie gminy wiejskiej. Dodatkowo samochód jest doposażony w specjalistyczną zabudowę w postaci mobilnego warsztatu, aby jak najszybciej móc zareagować na występujące awarie.

Kolejnym zakupem zrealizowanym w tym roku, jest między innymi wózek jezdniowy podnośnikowy Toyota LPG 02-8FGF15. Pojazd udało się zakupić dzięki pozyskaniu funduszy z Programu Dofinansowania Przedsiębiorstw ogłoszonego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  Na realizację tego projektu PWiK „NYSA” Sp. z o.o. pozyskało blisko 54 tysiące złotych. Wózek widłowy przeznaczony został do Zakładu Uzdatniania Wody, do rozładunku i transportu materiałów wykorzystywanych w technologii uzdatniania wody.

Firma planuje sukcesywnie wymieniać starą, wysłużoną flotę samochodową na nowe, bardziej ekonomiczne pojazdy. W najbiższych latach PWiK „NYSA” Sp. z o.o. planuje zakup samochodu typu WUKO - asenizacyjnego beczkowozu przeznaczonego do czyszczenia i udrażniania  kanalizacji.