Biała lista podatników VAT - Podatek od towarów i usług

Informujemy, że z dniem 1 grudnia 2019 roku wprowadziliśmy do stosowania indywidualne (wirtualne) rachunki bankowe. 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wyjaśnieniami Ministra Finansów rachunki wirtualne nie są zamieszczane w wykazie („Biała lista”), ponieważ nie są to rzeczywiste rachunki rozliczeniowe zgłaszane do urzędu skarbowego lub do CEiDG. Wykaz, po wpisaniu numeru rachunku wirtualnego, wyświetla jednak informację, że jest to rachunek powiązany z rachunkiem rozliczeniowym konkretnego podmiotu i podaje dane tego podmiotu.

Czytaj więcej...

2 stycznia 2018 r. - BIURA NIECZYNNE

Działając na podstawie art. 130 § 2 Kodeksu Pracy ustalono dla pracowników PWiK „NYSA”  Sp. z o.o. w  Zgorzelcu dzień  2 stycznia 2018 r. wolnym  od  pracy  w  zamian za dzień świąteczny 6 stycznia 2018 r. przypadający w sobotę.

W związku z powyższym, w dniu 2 stycznia 2018 r. (wtorek) nasze biura będą nieczynne.

Za wynikłe niedogodności - wszystkich zainteresowanych serdecznie przepraszamy!
Zgłoszenia awarii przyjmujemy pod nr telefonu alarmowego: 75 648 07 68.

Czytaj więcej...

Budowa nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. E. Orzeszkowej 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „NYSA” Sp. z o.o. informuje, że na początku marca 2018 roku rozpocznie się zaplanowana inwestycja polegająca na budowie sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w ulicy E. Orzeszkowej w Zgorzelcu na odcinku od ulicy Łużyckiej do wysokości Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zgorzelcu.

Czytaj więcej...

Nowe samochody do zadań specjalnych

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „NYSA” Sp. z o.o. w Zgorzelcu  po zakupie w 2015 roku Fiata Ducato, a w 2016 roku Volkswagena Caddy, w lipcu 2017 roku zakupiło nowy samochód brygadowy Volkswagen T6. Auto zastąpiło eksploatowanego od 17 lat Lublina III Furgon, który służył brygadzie obsługującej stacje uzdatniania wody oraz przepompownie i sieci na terenie rozległej gminy Zgorzelec. Nowy Volkswagen T6 został zaopatrzony w napęd na cztery koła, podwyższone zawieszenie oraz utwardzone amortyzatory, aby sprostać wymaganiom pracy w terenie i bezawaryjnym dotarciu do trudno dostępnych miejsc na terenie gminy wiejskiej. Dodatkowo samochód jest doposażony w specjalistyczną zabudowę w postaci mobilnego warsztatu, aby jak najszybciej móc zareagować na występujące awarie.

Czytaj więcej...